Jdi na obsah Jdi na menu

Tourlos

7. 6. 2011
Zdroj: http://www.mykonos-accommodation.com/mykonos-harbours.htm

Tourlos je oblíbené přístavní letovisko, které je vyhledávaným cílem turistů. Je to ale velmi klidné letovisko, které se skvěle hodí pro strávení příjemné letní dovolené. Od hlavního města se nachází přibližně 30 minut chůze. Pláž přímo v Tourlos není příliš čistá, ale pro koupání můžete využít jiné pláže v okolí. Například pláž Agios Stefanos.


Doprava
Nejbližší letiště se nalézá asi 4 kilometry od hlavního města Mykonos a jmenuje se Mykonos Island National Airport. Na ostrov se můžete dostat i trajektem ze Soluně, nebo z Athén. Po letovisku jezdí pravidelná autobusová doprava. Cestovat zde můžete také autem, které si můžete vypůjčit buďto v některé půjčovně aut, nebo můžete využít služeb taxi.


Zajímavá místa
Nenechte si ujít návštěvu hlavního měst, které je centrem veškerého dění na ostrově. Přístavní čtvrť hlavního města je označována jako Malé Benátky. Naleznete zde také mnoho památek. Na ostrově se nachází také mnoho kostelů. Například kostel Panagia Paraportiani, což je vlastně soubor čtyř malých a jednoho velkého kostela.

Ubytování

Akti Irini ** hotel
Makis Palace   hotel
Pension Marina   studia
Rhenia Hotel & Bungalows *** hotel
Olia Hotel *** hotel
Paradision **** hotel