Jdi na obsah Jdi na menu

Ornos

7. 6. 2011
Ornos Beach
Zdroj: http://www.travel-guide-greece.com/hotels/mykonos/ornos-beach


Ornos je letovisko, které leží přibližně 3,5 kilometrů od hlavního města Mykonos v těsné blízkosti malé rybářské vesnice. Na pláži je jemný písek a křišťálová voda, která je jako stvořená pro koupání i malých dětí. Na pláži jsou k dispozici i lehátka a slunečníky. Ornos nabízí také spoustu možností ke sportovnímu vyžití. Můžete se zde potápět, nebo zkusit vodní lyžování. V okolí je také mnoho barů a restaurací.

Doprava
Na ostrov Mykonos se můžete dostat letadlem. Letiště leží jen 4 kilometry od hlavního města, tudíž je to opravdu jen malý kousek i na Ornos. Z letiště se na Ornos můžete dostat autobusem. Autobusové linky zde jezdí pravidelně a zajišťují přepravu mezi hlavním městem a různými letovisky.


Zajímavá místa
Z Ornos se můžete procházkou dostat do hlavního města, kde je ke zhlédnutí mnoho historických památek a muzeí. Typickým symbolem ostrova jsou větrné mlýny, které můžete vidět v okolí.  Některé jsou však již v žalostném stavu. Je zde také mnoho kostelů. Nejzajímavějším kostelem je bezpochyby Panagia Paraportiani.

Ubytování

Dorion **** hotel
Casa Bianca   hotel
Kivotos ***** hotel
Corfos *** studia
Deliades **** hotel
Yianaki **** hotel
Anixi   studia
Anemos   apartmá
Vana Holidays   hotel
Marina   studia
Gelos House   apartmá
Elena Studios & Suites   apartmá
Vanila Hotel *** hotel
Asteri * hotel
Eleni's Studios Ornos   studia
Mykonos Ammos *** hotel