Jdi na obsah Jdi na menu

Mykonos

7. 6. 2011
Zdroj: http://www.mykonosguide.org/article-1-1.html

Mykonos je hlavním městem stejnojmenného ostrova Mykonos. Mykonos leží na západním pobřeží ostrova. Mykonos je oblíbeným letoviskem mnoha turistů. Nachází se zde mnoho hotelů a apartmánů, které zajišťují turistům ubytování. V okolí Mykonosu je mnoho nádherných pláží, které jsou většinou písčité a nabízejí mnoho vodních sportů, jako je vodní lyžování nebo například potápění.


Doprava
Pouhé 4 kilometry od hlavního města leží zdejší letiště. Z něj pak zajišťuje přepravu autobusová doprava, která má své pravidelné linky. Na ostrov se můžete také dostat trajekty, které sem jezdí ze Soluně a z Athén. V okolí Mykonosu se můžete přepravovat i automobilem, který si můžete pronajmout v půjčovně aut. K dispozici jsou i taxi služby.


Zajímavá místa
Mykonos sám o sobě je místem, kde je k vidění mnoho historických památek a muzeí. Dominantouměsta je něklik starých větrných mlýnů, které se nachází nad domky a táhnou se od přístavu po zvlněném svahu. Přístav města je nazýván Malými Benátkami. V Mykonos je k dispozici mnoho diskoték a klubů, které nabízejí noční zábavu.

Ubytování
 

Saint John hotel villas & spa ***** hotel
Myconian Ambasador Relais & Chateaux Spa ***** hotel
Dorion **** suita
Semili **** hotel
Myconian Kohili-Korali-Kyma-Kalypso *** hotel