Jdi na obsah Jdi na menu

Megali Ammos

7. 6. 2011
Zdroj: http://www.mykonosreport.gr/beachesen.htm

Letovisko Megali Ammos se nachází na ostrově Mykonos. Jde vlastně o nejbližší pláž města Mykonos. V této oblasti je k dispozici mnoho hotelů a apartmánů. Pláže jsou krásně písčité a jsou ideálním místem pro strávení klidné rodinné dovolené. Hotely a apartmány lemují pobřeží. Megali Ammos je velmi oblíbenou pláží, na kterou se sjíždí turisté i z okolních letovisek.


Doprava

Pouhé čtyři kilometry od hlavního města se nachází letiště. Odtud zajišťuje přepravu autobusová doprava. Jezdí zde pravidelné autobusové linky, které spojují hlavní město s okolními letovisky. Funguje zde celá řada půjčoven aut. Ty se vám budou hodit, pokud plánujete nějaký delší výlet do okolí. Využít můžete i zdejší taxislužby.


Zajímavá místa
Na pláži Megali Ammos je mnoho vodních sportů, které si můžete vyzkoušet. Také potápění je zde velmi oblíbené. Za návštěvu stojí rozhodně hlavní město Mykonos, kde je k vidění mnoho historických i archeologických památek. Nejznámějším kostelem ve městě je hotel Panagia. Z muzeí můžete navštívit například Archeologické muzeum nebo Egejské námořní muzeum.

Ubytování

Poseidon Hotel Suites *** hotel
Mykonos Beach ** hotel
Mykonos Bay **** hotel
Ibiscus * hotel
Ilio Maris **** hotel
Bill & Coo ***** apartmá