Jdi na obsah Jdi na menu

Elia

7. 6. 2011
Elia beach, Mykonos, Greece
Zdroj: http://photo-serendipity.com/index.php?showimage=680

Elia je letovisko, které má nejdelší pláž na ostrově Mykonos. Nachází se v malebné zátoce na jihovýchodním pobřeží. Letovisko Elia leží přibližně deset kilometrů od hlavního města. Elia je velmi oblíbeným letoviskem a to hlavně díky své pláži, která kromě lenošení na jemném písku nabízí i dostatek sportovních, vodních i suchozemských aktivit.


Doprava

Letiště se nachází v blízkosti hlavního města. Cesta na letiště z Elia trvá přibližně půl hodinku jízdy autem. Do hlavního města je možné se dostat autobusem. Jezdí zde pravidelné autobusové linky. Kdo chce podnikat delší výlety, tak pro toho tu existují půjčovny dopravních prostředků, které mají k dispozici kromě automobilů i skútry.


Zajímavá místa
Samotná pláž je zajímavá už jen tím, že je největší pláží na ostrově. Ne nadarmo se říká, že klenotem letoviska Elia je jeho pláž. Nabízí dostatek suchozemských i vodních a sportovních aktiviti. Za památkami můžete vyrazit do hlavního města, ve kterém si můžete prohlédnout řadu historických i archeologických zajímavostí. Ty jsou uloženy například v Archeologickém muzeu.

Ubytování

Royal Myconian Thalasso Spa ***** hotel
Myconian Imperial Thalasso Resort ***** hotel