Jdi na obsah Jdi na menu

Agios Ioannis

7. 6. 2011
Zdroj: http://www.travel-to-corfu.com/member.php?member_id=182

Agios Ioannis je pobřežní letovisko, které se nachází asi čtyři kilometry od hlavního města ostrova Mykonos. Z břehů zálivu se dá dohlédnout až na protější ostrov Delos. Pláž u Agios Ioannis je tovřená krásným jemným pískem, který láká ke slunění a koupání. Voda je zde mělká, proto se hodí i pro malé děti nebo méně zdatné plavce. Pláž v Agios Ioannis patří mezi nejkrásnější pláže na celém ostrově. Voda je tu krásně čistá a průzračná.


Doprava
Letiště se nachází u hlavního města Mykonos, proto je to do letoviska jen malý kousek. Cesta z letiště nezabere více jak půl hodiny jízdy. Dopravu v okolí letoviska zajišťují pravidelné autobusové linky. Na ostrov je možno se dostat i pravidelnými trajekty, které jezdí ze Soluně nebo z Athén. V okolí letoviska Agios Ioannis existuje i mnoho půjčoven aut, proto není problém si pronajmout automobil a podnikat třeba delší výlety do okolí.


Zajímavá místa

Za návštěvu rozhodně stojí hlavní město Mykonos, kde je k vidění mnoho kulturních a historických památek. Například Archeologické muzeum nabízí k prohlédnutí různé objevy, které byly nalezeny po celém ostrově.

Ubytování

Porot Vlastos   studia
Carlo Bungalows *** studia
Kyklades   apartmá
Porto Raphael   studia
Porto Holidays   studia